Kadangi krūminiai dantys dygsta vienas po kito ir paskutinieji išdygsta 10-12 metais, siūlome padengti silantais kiekvieną krūminį dantį, nelaukiant, kol išdygs visi.

Išdygusių krūminių dantų vagelės dar būna silpnai mineralizuotos, todėl jas lengvai pažeidžia įvairios rūgštys, susilpnindamos dantis ir atverdamos kelią dantų ėduoniui, arba kariesui.

JG KLINIKA Mažeikiuose padengia silantais kiekvieną išdygusį nuolatinį krūminį dantį viso dantų dygimo laikotarpiu, kuris kiekvienam vaikui yra individualus maždaug nuo 5 iki 14 metų.

Silantai yra speciali odontologijoje naudojama skysta taki medžiaga, skirta apsaugoti nuolatinius vaikų dantis nuo dantų ėduonies.

Dantų silantais užliejamos krūminių dantų paviršiuje esančios vagelės, kuriose silantų skystis sustingsta ir tampa tvirtu mechaniniu barjeru, apsaugančiu vaikų dantų emalį nuo dantų apnašo – mikrobų buveinės – bei rūgštaus gėrimo ar maisto ir burnoje susidarančių rūgščių.

Vaikų dantų silantų privalumai

  • Apsaugo dantų vageles nuo žalingų faktoriųmikroorganizmų bei jų gaminamų ardančiųjų dantų emalį rūgščių.
  • Silantuose yra fluoro, tad papildomai skatinama emalio mineralizacija.
  • Lygius dantų paviršius – ir skruostinius, ir liežuvinius, arba gomurinius, lengviau sekasi kruopščiai nuvalyti dantų pasta ir šepetėliu tiek patiems vaikams, tiek jiems padedantiems suaugusiems.

Silantai, hermetizuodami danties vageles keliolika mėnesių, apsaugo dantis nuo ėduonies patį kritiškiausią laikotarpį, per kurį su tėvelių, mamyčių ar kitų šeimos narių pagalba labiau įgundama prižiūrėti burną, taisyklingai valyti dantis bei tinkamai maitintis.

Silantais galima dengti tik sveikus dantukus. Jei dantukai pažeisti dantų ėduonies (karieso), juos pirmiausiai būtina sugydyti ir tik po to silantuoti. Dengimas silantais – trumpai trunkanti ir visiškai neskausminga procedūra. Patyrę JG KLINIKA vaikų odontologai padengia vaikų dantukus silantais per keliolika min.

Besirūpinančių savo vaikais tėvelių žmogiškoji pareiga – padėti užkirsti dantų ligoms kelią ir to paties išmokyti savo vaikus. Savo laiko investicija į vaikų sveikatą ir sveikus jų dantis – viena brangiausių visaverčio gyvenimo dovanų, kurias gali padovanoti mylintys savo vaikus tėveliai.