Visi skaitmeniniai radiologinių tyrimų aparatai pasižymi bendra savybe – skleidžia silpnus rentgeno spindulius ir privalo būti periodiškai tikrinami bei prižiūrimi atitinkamą kvalifikaciją turinčių specialistų.
Žmogaus gaunama spindulių dozė yra iki 10 kartų mažesnė, palyginti su senąja tarybinių laikų rentgeno fotografija. Ir tėra vos didesnė už foninę radiaciją, prie kurios organizmas yra prisitaikęs, t. y. natūralią radiaciją nuo saulės spindulių, oro, dirvožemio, vandens telkinių ir kt.Pavyzdžiui, dentalinės ir panoraminės nuotraukos metu pacientas gauna tiek pat radiacijos, kiek skrisdamas lėktuvu arba tiesiog iš aplinkos per vieną dieną. Šiuolaikiniai prietaisai bei apykaklės, prijuostės su švinu yra pakankamai saugūs: „American Dental Association“ rekomenduoja nebijoti daryti nuotraukos net ir nėščioms moterims. Taigi, šiuolaikiniai radiologiniai tyrimai nekelia jokios žalos žmogaus organizmui.

Radiologinių tyrimų dažnumas

Radiologiniai tyrimai JG KLINIKOJE Mažeikiuose nėra įprastinės apžiūros dalis ir atliekami tik prireikus dėl konkrečios priežasties, kai sudėtingesniais burnos būklės atvejais odontologui nepakanka kruopščios paciento apžiūros.
Kada ir kaip dažnai verta atlikti radiologinius tyrimus, priklauso nuo bendros žmogaus burnos ir dantų sveikatos būklės, ligų istorijos, susirgimų rizikos ir dantų problemų įtarimų bei simptomų konkrečiu atveju. Vaikams rekomenduojama radiologinius tyrimus atlikti dažniau, nes jų dantys ir žandikauliai dar tebesivysto, todėl yra labiau pažeidžiami dantų ėduonies ir kitų problemų. Tad ir dantų būklė gali sparčiai kisti.
Galutinį sprendimą dėl radiologinių tyrimų reikalingumo priima odontologas, apžiūrėjęs burną ir įvertinęs paciento ligų istoriją.