JG KLINIKOJE Mažeikiuose atliekami modernūs radiologiniai tyrimai padeda aptikti dantų ir dantenų ligas bei įvairias problemas sunkiai pasiekiamose vietose arba tik pradinėse vystymosi stadijose, kai neįmanoma pastebėti plika akimi įprastos dantų apžiūros metu.
Radiologinis tyrimas naudojamas siekiant tiksliai nustatyti diagnozę, sudaryti tinkamiausią konkrečiam atvejui gydymo planą, kontroliuoti gydymo eigą, numatyti jo prognozę, rekomenduoti tinkamiausias burnos susirgimų profilaktikos priemones. Tokiu atveju padeda būtent radiologinių tyrimų skaitmeniniu rentgenu gautos dantų nuotraukos, arba radiogramos (graikų k. – daikto atvaizdas jonizuojančiam spinduliavimui jautrioje medžiagoje, pvz., fotojuostoje arba specialiame popieriuje).

Skaitmeninio rentgeno nuotraukos

Skaitmeninę rentgeno nuotrauką odontologas iškart mato kompiuterio ekrane ir gali analizuoti naudodamas papildomas specializuotas kompiuterines programas. JG KLINIKA rentgeno diagnostikai atlikti naudoja kelis sertifikuotus skaitmeninio rentgeno aparatus ir atitinkamas dantų nuotraukas.
Dentalinė 1–3 dantų nuotrauka leidžia apžiūrėti priekinių arba galinių dantų ir jų šaknų bei supančių audinių (periodonto) ir žandikaulio kaulo apie danties šaknį (alveolės) būklę, pamatyti dantų šaknų kanalų konfigūraciją ir ilgius, įvertinti bendrą danties ir jo aplinkos situaciją, patikslinti diagnozę.


Dentaline_rentgeno_nuotr_tubusas_dreamstime_xl_51530081
Dentalinė nuotrauka parodo 1–3 dantų būklę
Dentalinė nuotrauka parodo 1–3 dantų būklę

Danties gydymo metu dentalinė skaitmeninio rentgeno nuotrauka padeda objektyviai vertinti gydymo eigą, o sugydžius parodo gydymo kokybę. Kartais būtina atlikti kelias pakartotines atskirų gijimo etapų radiogramas, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir gijimo trukmės.
Panoraminė nuotrauka – tai skaitmeninė rentgeno nuotrauka, apimanti ne tik visus apatinio bei viršutinio žandikaulio dantis ir visą burnos sritį, bet ir plačiau. Pvz., panoraminė nuotrauka yra nepamainoma, vertinant paciento sinusų būklę prieš sinuso dugno pakėlimą, kai dantų implantavimui trūksta viršutinio žandikaulio kaulo.


Panoraminėje nuotraukoje aiškiai matyti ne tik apatinio ir viršutinio žandikaulio visų dantų būklė, bet ir aplinkinės anatominės struktūros.

Panoraminė nuotrauka visais atvejais leidžia odontologui daug tiksliau suprasti visos burnos būklę, todėl yra labai svarbi ir informatyvi, kai nepakanka dentalinės nuotraukos.
Intraoralinis dantų rentgenas, kuriuo aiškiai matoma paciento burnos situacija ir ypač – probleminė vieta. Todėl odontologui žymiai patogiau apžiūrėti dantis ekrane nei „plika akimi“ sunkiai pasiekiamose burnos vietose.


Intraoraline kamera patikrinama dantų būklė

Intraoralinio tyrimo metodas padeda tiksliai įvertinti dantų būklę, diagnozuoti problemą ir suteikti pacientui efektyvią pagalbą.
Savo dantų vaizdą realiu laiku gali matyti ekrane ir pats pacientas, patogiai įsitaisęs odontologo kėdėje.
Kompiuterinė tomografija atliekama žymiai rečiau ir padeda sukurti trijų dimensijų (3D) burnos nuotraukas, kurias galima analizuoti, ieškant dantų ir jų aplinkinių audinių pažeidimų.


jg001-01-4
Kaulo skerspjūvis, sinuso tomografija prieš operaciją
Kaulo skerspjūvis, sinuso tomografija prieš operaciją

Nors kompiuterinė tomografija reikalauja didesnės spindulių dozės nei dentalinė ar panoraminė radiograma, tačiau šiuolaikiniai radiologiniai tyrimai yra iš esmės saugūs. Galimybė sudėtingesniais atvejais analizuoti dantų būklę sunkiai prieinamose vietose padeda idealiai nustatyti problemą ir parinkti tinkamiausius jos sprendimo būdus.