Pirmą kartą apsilankyti pas odontologą reikėtų iki trečiojo vaiko gimtadienio.

Pastebėjus, kad

  • vaiko dantukai pradeda gesti,
  • jis čiulpia nykštį,
  • užmiega su buteliuku,
  • yra dėmės ant dantų,

parodyti vaiko dantukus odontologui būtina anksčiau, jau pirmaisiais vaikučio gyvenimo metais.

Vaiko psichologinis parengimas susitikimui su odontologu

Pabrėžtina, kad prieš vedant vaikutį pas odontologą yra labai svarbu, kaip tam vizitui jį nuteiks tėveliai, kiti šeimos nariai bei artimieji. Suaugusiųjų žodyne šiuo atveju negali likti žodžio baimė.

Negalima sakyti „nebijok“, nes vaikas iš tikrųjų odontologą suvoks kaip realią grėsmę, ir todėl tėveliai, esą, „įspėja apie laukiantį pavojų“. Kitaip tariant , vaikui siunčiama žinutė, kad yra ko bijoti, jeigu apie tai kalba net suaugę patys tėvai.

Dėl vaiko ramybės ir sveikatos verta tėveliams pasistengti, kad pirmasis vizitas pas odontologą būtų labiau pažintinio pobūdžio – skirtas susipažinti su pačiu odontologu, jo kabineto aplinka, įrankiais, galimybe pasėdėti odontologo kėdėje ar pan. Ir tarsi pamokėlėje išgirsti konkretaus vaiko amžiui naudingus patarimus, kaip prižiūrėti ir išsaugoti savo sveikus dantukus.

Dažnai tėvai pirmą kartą atveda vaikus pas odontologą tik tuomet, kai jau yra akivaizdi dantukų problema.

Ypač svarbu nelaukti, kol dantukus pažeis dantų ėduonis (kariesas) ir negydomo danties suaktyvėjusi infekcija sukels tinimą, uždegimą bei skausmą.

Arba – po laiku neišrautais pieniniais dantukais pradės netaisyklingai dygti nuolatiniai dantys.

Tai pats nepalankiausias variantas, kai vaikas patiria danties skausmą dar iki apsilankymo pas odontologą.

Ir vien tik žinia, kad skaudančiam jo dantukui „kažką darys gydytoja“ gali sukelti stresą.

Kad tokiu atveju vaikelis nepradėtų iš tikrųjų bijoti gydytojų, svarbu įtikinamai paaiškinti, jog į gydytoją kreipiamės būtent dėl to, kad ji žino, kaip panaikinti skausmą. Ir užtikrinti, kad patyrusi, vaikučių dantukus gelbėjanti nuo skausmo vaikų odontologė pirmiausia dantukus tik apžiūrės, kad suprastų, kaip tą skausmą panaikinti, ir gali būti, kad „pasitars“ su pačiu vaikučiu.

Pirmojo vizito su vaikučiu pas odontologą tikslas

Kad apsaugoti vaiką nuo streso, svarbu pirmą kartą parodyti jį su sveikais dantukais arba – kol tėveliams dar atrodo, kad dantukai sveiki, kol dar plika akimi nesimato jokių pažeidimų, ir vaikas nesiskundžia dantų skausmu. Iš tikrųjų tai nereiškia, kad nėra vos įžiūrimo kur nors sunkiai prieinamoje vietoje „pasislėpusio“ prasidedančio karieso, kurio savalaikis gydymas nesukelia vaikui nei didesnio diskomforto, nei skausmo.

Patyręs JG KLINIKA vaikų odontologas vaikui suprantama kalba žaidimo forma bendrauja su vaiku, apžiūri jo dantukus, o smalsus ir linksmas vaikas, atvykęs su neskaudančiais dantukais, odontologo kėdėje jaučiasi ramiai ir saugiai, noriai rodydamas savo burnytę ir dantukus. Taip vaikas paruošiamas galimoms odontologo procedūroms.