Kas yra dantų erozija?

Dantų erozija – tai dantų emalio pažeidimas dėl rūgščių poveikio. Emalis – tai pats kiečiausias danties audinys, dengiantis dantį ir saugantis jo išorę.

Mūsų seilių sudėtyje yra kalcio, kuris mineralizuoja ir stiprina dantis, tačiau šiam procesui gali trukdyti rūgštys, esančios mūsų maiste bei gėrimuose. Ypač daug rūgščių yra gaiviuosiuose gėrimuose bei natūraliose vaisių sultyse.

Dantų eroziją gali sukelti ir medicininiai faktoriai: sumažėjęs seilių išsiskyrimas, refliuksas ( vadinamasis rėmuo, kai skrandžio sultys patenka į stemplę), virškinamojo trakto sutrikimai.

Dantų erozija – tai lėtinis procesas, pasireiškiantis dantų jautrumu ir slidžiu dantų paviršiumi, vėliau tampančiu nelygiu, kalnuotu. Dantys, pažeisti erozijos tampa lengviau pažeidžiami ir dantų ėduonies (karieso).

Ar balinant dantis nusibalina ir plombos?

Balinančios medžiagos plombų nebalina. Balinant dantis kapomis ar lazeriu yra naudojamas specialus gelis, kurio pagrindą sudaro karbamido peroksidas. Uždėtas ant dantų jis skyla, deguonis patenka į danties emalį ir skaido spalvotus junginius. Danties struktūra nesikeičia, tik šviesėja, tačiau plombos ir protezuoti dantys nebąla. Atlikus dantų balinimo kursą odontologas gali tiesiog pakeisti senas plombas parinkdamas atitinkamą spalvą.

CALAMUS DUAL – taip lengva tobulai užpildyti kanalus

CALAMUS DUAL – taip lengva tobulai užpildyti kanalus

Tai kanalų pildymo aparatas susidedantis iš 2-jų aparatų – vienas, tai specialus kaitinamas plageris kanalo viršūnės ir lateralinių kanalų uždarymui lateralinės kondensacijos būdu ir kitas – kanalo vidurinės ir viršutinės dalies užpildymo skysta gutaperča „backfill“ būdu. „Downpack“ plugeris yra įkaitinamas iki 200-400 laipsnių karščio ir juo kondensuojama gutaperča apekso srityje. „Backfill“ kartridžas su gutaperča įkaitinamas, kol gutaperča taps taki ir su spaudimu užpildoma vidurinė kanalo dalis ir kanalo įeigos.
Read more