Endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas
Pagrindinis dantų šaknų kanalų gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Kanalus reikia gerai išvalyti ir hermetiškai užplombuoti. Tam tikslui dažniausiai reikia nuo vieno iki trijų apsilankymų.
Pirmiausia svarbu suprasti, kas iššaukia endodontinės ligos atsiradimą. Yra trys pagrindiniai etiologiniai (priežastiniai) faktoriai:
- infekcinis;
- jatrogeninis;
- trauminis.
Skausmas, kurį jaučiate, esant endodontiniam pažeidimui, priklauso nuo endodontinės ligos kilmės: nuo labai aštraus, priepuolinio iki buko, maudžiančio pobūdžio, dažniausiai stiprėjantis vakare, naktį. Uždegimui išplitus, gali atsirasti aplinkinių audinių patinimas, pakilti temperatūra.
Dantų šaknų gydymo etapai:
- Pašalinami karieso pažeisti danties audiniai, taip pat danties pulpa („nervas”).
- Surandami visi kanalai pulpos kameroje, jie valomi, formuojami, plaunami, kad neliktų bakterijų danties šaknų kanalų sistemoje.
- Dantų šaknų kanalai plombuojami gutaperča. Mūsų klinikoje gali būti naudojama lateralinė kaiščių kondensacija, „karšta” gutaperča, „Calamus” Maillefer, kuri yra pranašesnė tuo, kad užpildo ne tik pagrindinius kanalus, bet ir lateralinius kanalų išsišakojimus trimatėje erdvėje.
- Dantis plombuojamas arba protezuojamas priklausomai nuo to, kiek danties audinių išlikę.
Paprastai gydymo eigoje padaromos 3 rentgeno nuotraukos. Mūsų klinikoje naudojama nauja pažangi kompiuterinė rentgeno viziografijos sistema, sumažinanti spinduliavimo dozę 4-10 kartų.
Sudėtingesniais atvejais, kai siaurų kanalų ar kanalų kalcifikacijos neįmanoma matyti plika akimi, savo klinikoje naudojame Carl Zeiss mikroskopą, kuris padeda gydytojui matyti daug kartų padidintą ir gerai apšviestą lauką. Tokiu būdu, užtikrinama dar geresnė dantų šaknų kanalų suradimo, formavimo ir plombavimo kokybė.
Nors technologijos sparčiai žengia į priekį ir leidžia gydytojams atlikti itin sudėtingas procedūras, reikėtų nepamiršti, jog nesėkmingo gydymo rizika išlieka. Todėl po endodontinio gydymo rekomenduojama toliau bendradarbiauti su gydytoju, kad būtų įmanomas danties klinikinis bei rentgenologinis stebėjimas bent 3-4 metus.
Calamus dual – taip lengva tobulai užpildyti kanalus
Tai kanalų pildymo aparatas susidedantis iš 2-jų aparatų – vienas, tai specialus kaitinamas plageris kanalo viršūnės ir lateralinių kanalų uždarymui lateralinės kondensacijos būdu ir kitas – kanalo vidurinės ir viršutinės dalies užpildymo skysta gutaperča „backfill“ būdu. „Downpack“ plugeris yra įkaitinamas iki 200-400 laipsnių karščio ir juo kondensuojama gutaperča apekso srityje. „Backfill“ kartridžas su gutaperča įkaitinamas, kol gutaperča taps taki ir su spaudimu užpildoma vidurinė kanalo dalis ir kanalo įeigos.
Vertikali kondensacija – greitesnis būdas pasiekti ilgalaikį, tvirtą, trijų dimensijų kanalų užpildymą:
- Minimali šaknies lūžio tikimybė
- Galima kanalą užpildyti iki reikiamo lygio, jeigu norima įstatyti stiklo pluošto kaištį
- Patikimas lateralinių kanalų užpildymas
- Ergonomiškų rankenėlių darbas aktyvuojamas lanksčių silikoninių žiedų pagalba
- Operacijos signalai yra ir matomi ir girdimi
- Ant rankenėlės esančiame langelyje galima stebėti gutaperčios kartridžo turinio likutį
- Siauros rankenėlės leidžia aiškiai matyti šaknies kanalų įeigas
- Nustatymus galima pritaikyti individualiems poreikiams
JG Klinikoje profesionalūs gydytojai konsultuoja ir parenka tinkamiausią individualų gydymo planą.
Jūsų laukiame adresu:
Žemaitijos g. 24-30, Mažeikiai
Tel.: +370 698 86 357, +370 685 55 999