Dantų protezavimas-danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, metodas kramtymo funkcijos efektyvumui atstatyti, garantuojantis Jums geresnę gyvenimo kokybę bei didesnę socialinę integraciją, galimybę nevaržomai bendrauti su žmonėmis. Dantys taip pat protezuojami esant patologiniam dantų nusidėvėjimui, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo, danties formai ir kontaktams atstatyti.

1. Metalo keramika

Šių vainikėlių šerdį sudaro metalo lydinių karkasas,  kurio paviršius padengiamas keliais sluoksniais keramikos, atitinkančiais Jūsų dantų spalvą. Tačiau šie protezai yra nepralaidūs šviesai, todėl visiškos danties estetikos atkurti neįmanoma, tokiu atveju mes siūlome bemetalės keramikos protezus.

2. Bemetalė keramika

Ši restauracijų rūšis yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo estetiškai ir natūraliai. Bemetalė keramika rekomenduojama priekinių dantų srityje.

3. Cirkonio keramika

Cirkonio keramika – tai itin estetiški ir labai tvirti dantų protezai. Jų karkasas yra pagamintas iš cirkonio oksido, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Karkasas yra lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos. Cirkonio keramikos protezas yra tvirtesnis už bemetalės keramikos restauracijas, o lyginant su metalo keramika – vietoj tamsaus metalinio karkaso yra naudojamas baltos spalvos tvirtas ir pralaidus šviesai cirkonio oksido karkasas. Taigi cirkonio keramikai būdinga gera estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Cirkonio keramika rekomenduojama tiek šoninių, tiek priekinių ir pavienių bei didelių dantų defektų atstatymui.

4. Aliuminio oksido keramika

5. Mikroprotezavimas

Mikroprotezavimas:

  • porceliano laminatės,
  • įklotai, užklotai.

Visos restauracijos gaminamos iš ypatingai tvirtos ir estetiškos IPS E Max Press keramikos.

Ši naujos kartos keramika yra artima natūralaus danties kristalinei struktūrai dėl savo sudėtyje esančių nano fluorapatito kristalų.

Mikroprotezavimo privalumai.

  1. Maksimaliai išsaugomi danties kietieji audiniai.
  2. Restauracija estetiška(spalva ir blizgesys nepakinta per laika).
  3. Didelis restauracijos tikslumas, atsparumas lūžiams, lyginant su kitomis keramikos rūšimis.
  4. Reikalingi tik du vizitai.

6. Protezavimas ant implantų

Dantų implantai funkcionuoja kaip dantų šaknys. Atlikus dantų implantaciją, po 3–4 mėnesių pradedamas protezavimo procesas. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti:

  • metalinė (krūminių dantų grupei protezuoti);
  • cirkonio oksido estetinė atrama (priekinių dantų grupei protezuoti).

Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika. Cirkonio oksido keraminė atrama yra pranašesnė – ji daug geriau ir gražiau integruojasi į burnos audinius.

Protezai ant implantų gali būti ne tik cementuojami, bet ir prisukami, kad, prireikus pataisyti (pvz., nuskilus po ilgo laiko keramikai), gydytojas be vargo galėtų protezą nusukti ir nusiųsti dantų technikui, ko neįmanoma padaryti su cementuojamu protezu. Visi pliusai ir minusai įvairių konstrukcijų aptariami individualiai.

7. Išimami protezai-plokštelės

Jie taikomi tuomet, kai žmogus yra netekęs dalies arba visų dantų ir nėra galimybių padaryti neišimamo protezo, pvz., likę dantys per silpni arba pacientas neturi finansinių galimybių brangesniam gydymui.

8. Lanko atraminiai protezai

Šie protezai gaminami liejimo būdu, turi specialią konstrukciją. Protezas yra išimamas, o likę dantys sveiki, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Protezas ant dantų fiksuojamas lietais kabliukais, intra- arba ekstra- vainikiniais užraktais. Adaptacinis periodas yra trumpesnis, nei nešiojant plokšteles; pacientas jaučiasi komfortiškiau ir kramtydamas, ir kalbėdamas. Užraktų dėka protezas stabiliau laikosi burnoje, o lietų apkabėlių ant atraminių dantų nesimato. Šie protezai gaminami tada, kai netenkama daugelio dantų ir neįmanoma protezuoti net tiltiniais protezais.