Atliekamos procedūros:
- Dantų ėduonies profilaktika fluoro preparatais
- Dantų apnašų valymas
- Dantų akmenų virš dantenų ir po dantenomis valymas
- Dantų poliravimas
- Dantų vagelių hermetizacija silantais
- Individualios burnos higienos mokymas
- Burnos priežiūros priemonių individualus parinkimas
Mūsų klinikoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu ir naujausiu metodu „Air Flow“.
Jei pageidaujate, valomi dantys prieš procedūrą gali būti nuskausminami. Procedūros metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais.
Kietasis ir minkštasis apnašas bei tabako, raudonojo vyno, arbatos, kavos ar kitų dažančių medžiagų nuvalomas naujausiu metodu „Air Flow“ sistema. Tai puikus, neskausmingas šiuolaikiškas dantų apnašų šalinimo metodas. „Air Flow“ sistema – tai stipri oro, vandens ir medicininės sodos perlų srovė, greitai nuvalanti susikaupusias dantų apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose. Po jos dantys tampa puse tono baltesni, jų paviršius tampa švelnus ir lygus. Tokie paviršiai būna atsparesni pakartotiniam apnašų ir akmenų kaupimuisi.
Silantai – dantų vageles hermetizuojančios medžiagos
Šios specialios medžiagos vartojamos nuolatinių dantų ėduonies profilaktikai. Tai atrodo kaip tirštas, bet labai takus skystis, užliejantis gilias vageles ir sudarantis mechaninį barjerą tarp dantų emalio ir žalojančio mikrobinio dantų apnašo bei burnoje susidarančių rūgščių.
Neseniai išdygusio nuolatinio danties dantų vagelės ir duobelės – tai rizikos sritys (pagrindinės apnašų susikaupimo vietos), kuriose užsilaiko maisto; jos savaime nesivalo. Tai aštuonis kartus labiau dantų ėduonies pažeidžiamos vietos, nei lygus emalio paviršius. O jei vagelės gilios, jos neišsivalo ir dantų šepetėliu. Sudėtingai „išvagotą“ nuolatinio krūminio danties kramtomąjį paviršių net suaugusiems nelengva išvalyti, o vaikams dažnai yra neįveikiama užduotis. Ypač, jei mėgstama dažnai gardžiuotis saldumynais ar traškučiais bei saldžiais putojančiais gėrimais. Be to, dygstančių nuolatinių dantų vagelės ne visiškai mineralizuotos, todėl labiau pažeidžiamos rūgščių ir ėduonies.
Silantai apsaugo vageles nuo žalingų faktorių (mikroorganizmų bei jų gaminamų rūgščių), o, jeigu silantuose yra fluoro, tai papildomai skatinama emalio mineralizacija. Valant dantų šepetėliu ir pasta, tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurie padeda vaikams išsivalyti dantis, lengviau sekasi nuvalyti lygesnius skruostinius ar liežuvinius (gomurinius) dantų paviršius.
Silantai, hermetizuodami danties vageles keliolika mėnesių, apsaugo dantis nuo ėduonies patį kritiškiausią laikotarpį, per kurį labiau įgundama prižiūrėti burną, taisyklingai valyti dantis bei tinkamai maitintis. Dengimas silantais – tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra. Nuolatiniai krūminiai dantys silantais dengiami vaikams nuo 5 iki 14 metų.
Burnos higienos mokymas
Burnos higienos mokymas turi tęstis visą gyvenimą – vos išdygus pirmajam dantukui iki gilios senatvės. Labai svarbu vaikus nuo pat mažų dienų mokyti tinkamos asmens burnos ertmės higienos įpročių bei įgūdžių, o tam didelę įtaką turi tėvai, tinkamas jų pavyzdys.
Geros burnos higienos požymiai
- Jūsų dantys yra švarūs, nėra maisto likučių;
- Dantenos yra rožinės spalvos, neskausmingos, nekraujuoja valomos šepetėliu ir dantų siūlu
- Nekamuoja blogas kvapas iš burnos
Mūsų klinikoje dirbantys specialistai išmokys Jus ir Jūsų vaikučius, kaip teisingai valytis dantis bei parinks tinkamas burnos priežiūros priemones.