Atliekamos procedūros.

  • Dantų šalinimas
  • Retinuotų (protinių) dantų šalinimas
  • Dantų šaknų rezekcijos
  • Dantų šaknų amputacijos
  • Dantų hemisekcijos (perskyrimas)
  • Pūlinių atvėrimas
  • Cistų šalinimo operacijos
  • Alveolito gydymas
  • Priešprotezinis burnos ertmės paruošimas

Nesudėtingas danties rovimas

Žmonės netenka dantų dėl šių priežasčių: įvairių traumos, dantys stipriai pažeisti karieso, komplikuotas endodontinis dantų gydymas (kanalų plombavimas), nekokybiškas protezavimas, įvairios vidaus ligos. Pažeistus dantis rekomenduojama kuo greičiau pašalinti. Pacientams danties rovimo bijoti nereiktų, kadangi procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Net jeigu dantis turi ilgas šaknis, teisingai parinkus rovimo taktiką ir naudojant geras bei naujas chirurgijos priemones galima greitai ir netraumuojančiai dantį pašalinti.

Sudėtingas danties rovimas

Sudėtingas dantų rovimas paprastai būna susijęs su protiniais dantimis. Priežastys, dėl kurių reikia šalinti dantis, būna įvairios, panašios, kaip ir sudėtingo dantų rovimo. Dažniausiai – tai kariesas pačiame protiniame dantyje arba greta esančiame, protinis dantis kreivai dygsta ir remiasi į šalia esantį dantį, įvairios kilmės cistos, ortodontinės problemos. Jei protinis dantis yra neprasikalęs ir įvairiomis padėtimis gali būti pačiame žandikaulyje, toks rovimas turi būti suplanuotas. Po rovimo reikia laikytis pooperacinio režimo, yra skiriami antibiotikai.

Alveolito gydymas

Išrovus dantį, lieka kaulinė alveolė – vieta kurioje buvo danties šaknis. Paprastai po danties rovimo alveolė užsipildo krauju, kuris sukrešėjęs tampa krešuliu. Tačiau kai kada krešulys nesusiformuoja. Tai įvykus, pacientas jaučia vidutinio intensyvumo skausmą, blogą kvapą iš burnos, blogai gyja žaizda.
Alveolito gydymas nesudėtingas. Vietinėje nejautroje iš alveolės sukeliamas kraujavimas, kuris suformuoja krešulį ir žaizdą, pradedančią gyti įprastiniu būdu. Į žaizdą yra įvedami tvarsčiai su vaistais ir kas 2 – 3 dienas būtina lankytis pas gydytoją tvarsčių keitimui, kol žaizda užsidengia apsauginiu sluoksniu ir išnyksta visi nemalonūs simptomai.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Rezekcija gali būti taikoma esant židiniams ant šaknų viršūnių. Gydant šiuo metodu yra prapjaunama gleivinė ir prieinama iki kaulo ties ta vieta, kur yra židinys. Padarius nedidelį langelį kaule, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia medžiaga, ir žaizda susiuvama. Paprastai ši procedūra nesunkiai pacientų toleruojama, ir pooperacinis periodas būna neskausmingas.

Kada dantį reikia rauti?

Beviltiškai sugedęs dantis nėra vienintelė priežastis jį išrauti. Dažnai reikia rauti:
1. Protinius dantis. Kartais raunami visiškai sveiki dantys.
2. Ortodontinio gydymo tikslu.
3. Periodontito (parodontozės) pažeistus dantis.
4. Per ilgai užsilikusius pieninius dantis.
5. Po gydymo komplikacijų.