Lietuvos vaikų dantų būklė yra itin prasta. Pagrindinė šios liūdnos realybės priežastis – netinkama vaikų dantų priežiūra.

Lietuvos Odontologų rūmų duomenimis, apie 85 % ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų yra su karieso pažeistais dantimis. Todėl vaikų odontologai, suvokdami mūsų šalies vaikų dantų masinės problemos pasekmes, yra labai susirūpinę.

Pastaruoju metu vis dažniau tenka atkurti stipriai pažeistus karieso pieninius vaikų dantukus

O kaip tėveliai? Ar pasiryžę ugdyti savo vaikų tinkamus dantų priežiūros įgūdžius ir išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet išvengti ir dantų ligų sukeliamų rimtų sveikatos problemų?

Patyrę JG KLINIKA vaikų odontologai, maloniai bendraudami su įvairaus amžiaus vaikais – nuo pirmųjų dantukų iki pilnametystės – kokybiškai, profesionaliai ir su garantija atlieka šias vaikų dantų gydymo, profilaktikos ir konsultavimo paslaugas:

  • Psichologiškai parengiame vaikučius bendrauti su odontologais.
  • Mokome vaikus taisyklingai valyti ir prižiūrėti pieninius bei nuolatinius dantis ir konsultuojame tėvelius, kaip ugdyti kasdienius taisyklingos vaikų dantų priežiūros įgūdžius.
  • Patikimai sugydome dantis ir jų šaknų kanalus.
  • Plombuojame pieninius ir nuolatinius dantis, pažeistus dantų ėduonies.
  • Estetinio plombavimo metodika arba porceliano laminatėmis (venyrais) kokybiškai atkuriame nuskelto danties dalį.
  • Profesionaliai gydome dantenų ligas – gingivitą ir periodontitą.
  • Padengiame pirmuosius krūminius vaikų dantis silantais, išskiriančiais fluorą ir padedančiais apsaugoti dantis nuo dantų ėduonies (karieso) bei kitų pažeidimų.

Atliekame burnos higienos procedūras, valome dantų apnašas ne tik nuo matomo dantų paviršiaus, bet ir iš po dantenų. Tai labai svarbu.

Saugiai išrauname netaisyklingai ir rizikingai dygstančius protinius bei nesugydomus nuolatinius dantis.

Pavyzdys, kaip negalima rauti danties patiems, nes galima pažeisti dantenas

Išrauti laiku ir saugiai pieninius dantis labai svarbu, kad galėtų taisyklingai dygti nuolatiniai dantys

Specialia vaikų dantų implantavimo metodika atkuriame prarastus dantis implantais bei dantų protezais.

Nepavykus išsaugoti sveikų pieninių dantukų, juos visaverčiam vaiko gyvenimui sugrąžina šiuolaikinė odontologija

Odontologas poliruoja atkurtus dantukus. Speciali medžiaga parodo prastai nuvalytas dantukų vietas.


Ortodontinio gydymo visos procedūros: kreivai augančių pieninių bei nuolatinių dantų tiesinimas; dantų padėties žandikaulyje, sukandimo (sąkandžio) veido ir žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų šalinimas bei koregavimas. Pabrėžtina, kad laiku diagnozuotos ortodontinės problemos 7–8 metų amžiaus vaikams padeda išvengti tolesnio dantų problemų gilėjimo, sutrumpina ir palengvina gydymą. Idealiausia ortodonto paslaugas atlikti 10-14 metų vaikams.

Nuskausminimas. Visas odontologijos procedūras, galinčias sukelti vaikams skausmą, su tėvelių pritarimu atliekame pritaikę vaiko amžiui tinkantį nuskausminimo būdą.

Vaikas nesupras vietinės nejautros injekcijos, ir būtų sudėtinga išaiškinti, kad „dabar šiek tiek skaudės, po to neskaudės“. Todėl odontologų praktikoje vienas populiariausių ir visiškai pasiteisinusių nuskausminimo būdų yra sedacija.

Tačiau – jei tėveliams rūpi savo vaikų dantukų būklė ir tuo pačiu sveikata – odontologui vaiko dantukus parodys, kol dar neprireikia nei nuskausminimo, nei sudėtingesnių procedūrų.