Tėveliai dažnai klausinėja, kaip prižiūrėti savo vaikučių dantis. Kada pradėti dantukus valyti? Kokią datų pastą geriau naudoti? Kada pirmą kartą atvesti pas vaikų odontologą? Žinodami atsakymus į šiuos klausimus, Jūs padėsite išlaikyti savo vaikų dantis sveikus.

Pradėti įdiegti burnos higienos įgūdžius Jūs turite vos išdygus pirmajam dantukui. Pradžioje galite naudoti sudrėkintą medžiagos skiautelę pirmajam dantukui nuvalyti. Kai vaikutis paauga, pradėkite naudoti minkštą vaikišką dantų šepetėlį.

Pastos parinkimas vaikučiui taip pat yra labai svarbus faktorius, kadangi naudojant įprasta pastą yra pavojus, kad vaikutis gaus per daug fluoro. Turėkite omenyje, jog daugelyje vaikų dantų pastų yra fluoro, todėl dantų pastos gausus prarijimas yra vaikučiui žalingas.

Jei naudojate fluoro turinčią dantų pastą, dėkite mažą žirnio dydžio gabalėlį pastos ant dantų šepetėlio, kad galėtumėte sumažinti per didelį fluoro patekimą į organizmą ir nuo mažų dienų mokykite vaikutį išspjauti.

Kaip alternatyvą fluoro turinčioms pastoms galite naudoti pastas be fluoro, kol vaikutis išmoks dantų pastą išspjauti.

Pirmasis apsilankymas pas odontologą turėtų įvykti iki vaikučio trečiojo gimtadienio. Jei pastebėjote, jog vaikučio dantukai sugedę ar jis turi įpročių tokių kaip: užmiega su buteliuku, čiulpia nykštį, yra dėmės ant dantų, tada apsilankyti reikia ankščiau, apie pirmuosius gimimo metus.

Kaip apsaugoti ką tik išdygusius nuolatinius dantukus?

Apie 6-tuosius gyvenimo metus prasikala pirmieji nuolatiniai dantys. Labai svarbu „nepražiopsoti“ pirmųjų nuolatinių krūminių dantų ir juos pradėti valyti tuoj pat jiems prasikalus. Pilnai išdygus šiems dantukams, juos rekomenduojama padengti silantais – tai spec. medžiaga, įliejama į dantų vagelės, kuri užpildo įdubimus, neleidžia užsilaikyti maistui, apnašui ir išskiria fluorą, taip sutvirtindama dantį.

Ankstyvas vizitas pas vaikų odontologą užtikrins, jog vaikas išmoks tinkamai valyti dantis. Subalansuota mityba, tinkama dantų priežiūra ir naktinių užkandžių atsisakymas padės Jūsų vaikučiui išlaikyti dantis sveikus ir blizgančius.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai

  • moko vaikus taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantis,
  • plombuoja pieninius ir nuolatinius dantis,
  • gydo dantų kanalus,
  • padengia pirmuosius krūminius dantis silantais, išskiriančiais fluorą ir apsaugantį dantis nuo pažeidimo.
  • atlieka chirurginį gydymą.