• Dantų plombavimas;
  • Dantų šaknų jautrumo gydymas;
  • Nekokybiškų plombų keitimas;
  • Estetinis plombavimas;
  • Nuskilusių dantų atstatymas;
  • Danties vainiko formos estetinės korekcijos.

Endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas

Pagrindinis dantų šaknų kanalų gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Kanalus reikia gerai išvalyti ir hermetiškai užplombuoti. Tam tikslui dažniausiai reikia nuo vieno iki trijų apsilankymų.

Pirmiausia svarbu suprasti, kas iššaukia endodontinės ligos atsiradimą. Yra trys pagrindiniai etiologiniai (priežastiniai) faktoriai:

  • infekcinis;
  • jatrogeninis;
  • trauminis.

Skausmas, kurį jaučiate, esant endodontiniam pažeidimui, priklauso nuo endodontinės ligos kilmės:nuo labai aštraus, priepuolinio iki buko, maudžiančio pobūdžio, dažniausiai stiprėjantis vakare, naktį. Uždegimui išplitus, gali atsirasti aplinkinių audinių patinimas, pakilti temperatura.

Dantų šaknu gydymo etapai:

  • Pašalinami karieso pažeisti danties audiniai, taip pat danties pulpa (“nervas”).
  • Surandami visi kanalai pulpos kameroje, jie valomi, formuojami, plaunami, kad neliktų bakterijų danties šaknų kanalų sistemoje.
  • Dantų šaknų kanalai plombuojami gutaperča. Mūsų klinikoje gali būti naudojama lateralinė kaiščių kondensacija, “karšta” gutaperča,”Calamus” Maillefer, kuri yra pranašesnė tuom, kad užpildo ne tik pagrindinius kanalus, bet ir lateralinius kanalų išsišakojimus trimatėje erdvėje.

  •  Dantis plombuojamas/protezuojamas priklausomai nuo to, kiek danties audinių išlikę.

Paprastai gydymo eigoje padaromos 3 rentgeno nuotraukos. Mūsų klinikoje naudojama nauja pažangi kompiuterinė rentgeno viziografijos sistema, sumažinanti spinduliavimo dozę 4-10 kartų.

Sudėtingesniais atvejais, kai siaurų kanalų ar kanalų kalcifikacijos neįmanoma matyti plika akimi, savo klinikoje naudojame Carl Zeiss  mikroskopą,  kuris padeda gydytojui matyti daug kartų padidintą ir gerai apšviestą  lauką. Tokiu būdu, užtikrinama dar geresnė dantų šaknų kanalų suradimo, formavimo ir plombavimo kokybė.

Nors technologijos sparčiai žengia į priekį ir leidžia gydytojams atlikti itin sudėtingas procedūras, reikėtų nepamiršti, jog nesėkmingo gydymo rizika  išlieka. Todėl po endodontinio gydymo rekomenduojama toliau bendradarbiauti su gydytoju, kad būtų įmanomas danties klinikinis bei rentgenologinis stebėjimas bent  3-4 metus.

Periodontologija – aplink dantis esančių audinių ligų (gingvito, periodontito) profilaktika ir gydymas. Šias dantenų ligas išprovokuoja burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, akmenys. Gingvitas pasireiškia paraudusiomis, paburkusiomis ir kraujuojančiomis dantenomis. Negydomas dantenų uždegimas (gingivitas) progresuoja į periodontitą (apydančio uždegimą).

Periodontitas – tai apnašų (mikroorganizmų) sukeltos infekcijos, kurios suardo danties raiščius ir aplink jį esantį kaulą. Esant periodontitui dantenos atsiskiria nuo danties, susidaro plyšys („dantenų kišenė“). Laikui bėgant „dantenų kišenės“ didėja, gilėja, kaupiasi apnašos ir akmenys, procesas apima vis gilesnius audinius, tirpsta žandikaulio kaulas aplink dantį, dantys pradeda klibėti, kol galiausiai prarandami. Periodontitas nėra tik vyresnio amžiaus žmonių liga, ji gali prasidėti jau paauglystėje. Moksliškai įrodyta, kad periodontitas didina širdies infarkto tikimybę ir priešlaikinį gimdymą besilaukiančioms moterims.

Periodonto gydymas, priklausomai nuo pažeidimo laipsnio:

KONSERVATYVUS:

  • Profesionali burnos higiena;
  • Konkrementų šalinimas (akmenų ir apnašų šalinimas);
  • Kiuretažas (nedidelė operacija, kurios metu išvalomos dantenų kišenės);
  • Audinių regeneracijos skatinimas.

Daugeliui pacientų konservatyvus gydymas (šaknų valymas ir poliravimas) yra pakankamas norint palaikyti sveiką dantenų stovį, tačiau yra nemaža grupė žmonių, turinčių agresyvią periodontito formą, kuri sunkiai, arba visai nepasiduoda konservatyviam gydymui. Tokiais atvejais tampa reikalingas chirurginis gydymas. Tokie pacientai, turi būti vėliau pastoviai sekami gydytojo periodontologo visą likusį gyvenimą.

 

CHIRURGINIS:

  • Chirurginis periodonto ligų gydymas (lopo operacijos);
  • Chirurginis danties šaknies ilginimas;
  • Chirurginis dantenų recesijos (atsitraukimo) gydymas;
  • Periodonto kaulinių defektų korekcija (nuosavo ar dirbtinio kaulo įsodinimas).

Periodontologinė mikrochirurgija

JG klinikoje periodontologines operacijas ir estetinės periodontologijos procedūras atliekame ir mikrochirurgine technika. Ši technika pasaulyje pradėta taikyti neseniai. Pagrindiniai jos principai atkeliavo iš bendrosios mikrochirurgijos. Operuojant gydytojas naudoja specialius didinimo akinius arba mikroskopą. Pjūviai atliekami mikrochirurginiu skalpeliu, siuvama specialiais siūlais. Tai suteikia daugybę privalumų lyginant su paprasta operacine technika, naudojant standartinius instrumentus:

  • Pjūviai mažesni ir mažesnis aplinkinių audinių sužalojimas;
  • Audiniai gyja piminiu būdu, nesiformuoja randai, nėra nepageidautinų formos ir spalvos pokyčių (ypač svarbu priekinių dantų srityje);
  • Audiniai sugyja daug greičiau – maksimalus komfortas ir beveik jokio skausmo po operacijos;
  • Po operacijos beveik niekada neprireikia tvarsčio;
  • Siūlai operaciniame lauke beveik nematomi plika akimi;
  • Operacijos rezultatas lengviau prognozuojamas.

Dantenų recesijas (atsitraukimą) gydome įvairiais metodais. Vienas konservatyviausių gydymo metodų yra paslinkto pusmėnulinės formos lopo metodika. Ji tinka esant negilioms recesijoms ir nesant kaulo patologijos. Šis gydymas priimtinas klientams, kadangi operacijos trukmė – minimali, o pooperacinis laikotarpis – neskausmingas. Po operacijos rekomenduotina speciali dieta keletą dienų ir labai minkštas dantų šepetėlis iki dviejų mėnesių.

Atliekamos procedūros:

  • Dantų šalinimas;
  • Retinuotų (protinių) dantų šalinimas;
  • Dantų šaknų rezekcijos;
  • Dantų šaknų amputacijos;
  • Dantų hemisekcijos (perskyrimas);
  • Pūlinių atvėrimas;
  • Cistų šalinimo operacijos;
  • Alveolito gydymas;
  • Priešprotezinis burnos ertmės paruošimas.

Nesudėtingas danties rovimas

Žmonės netenka dantų dėl įvairių traumų, dantys stipriai pažeisti karieso, komplikuotas endodontinis dantų gydymas (kanalų plombavimas), nekokybiškas protezavimas, įvairios vidaus ligos. Pažeistus dantis rekomenduojama kuo greičiau pašalinti. Pacientams danties rovimo bijoti nereiktų, kadangi ji atliekama taikant vietinę nejautrą. Net jeigu dantis turi ilgas šaknis, teisingai parinkus rovimo taktiką ir naudojant geras bei naujas chirurgijos priemones galima greitai ir netraumuojančiai pašalinti.

Sudėtingas danties rovimas

Sudėtingas dantų rovimas paprastai būna susijęs su protiniais dantimis. Priežastys dėl ko reikia šalinti dantis būna įvairios kaip ir nesudėtingame dantų rovime. Dažniausiai tai kariesas tiek pačiame protiniame dantyje arba greta esančiame, protinis dantis kreivai dygsta ir remiasi į šalia esantį dantį, įvairios kilmės cistos, dėl ortodontinių problemų. Jei protinis dantis yra neprasikalęs ir įvairiomis padėtimis gali būti pačiame žandikaulyje, toks rovimas turi būti suplanuotas. Po rovimo reikia laikytis pooperacinio režimo, yra skiriami antibiotikai.

Alveolito gydymas

Išrovus dantį, lieka kaulinė alveolė, vieta kurioje buvo danties šaknis. Paprastai po danties rovimo alveolė užsipildo krauju, kuris sukrešėjęs tampa krešuliu. Tačiau kai kada krešulys nesusiformuoja. Tai įvykus pacientas jaučia vidutinio intensyvumo skausmą, blogą kvapą iš burnos, blogai gyja žaizda.
Alveolito gydymas nesudėtingas. Vietinėje nejautroje iš alveolės sukeliamas kraujavimas, kuris suformuoja krešulį ir žaizdą, pradedančią gyti įprastiniu būdu. Į žaizdą yra įvedami tvarsčiai su vaistais ir kas 2 – 3 dienas būtina lankytis pas gydytoją tvarsčių keitimui, kol žaizda užsidengia apsauginiu sluoksniu ir išnyksta visi nemalonūs simptomai.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Rezekcija gali būti taikoma esant židiniams ant šaknų viršūnių. Gydant šiuo metodu yra prapjaunama gleivinė ir prieinama iki kaulo ties ta vieta, kur yra židinys. Padarius nedidelį langelį kaule, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia medžiaga, žaizda susiuvama. Paprastai ši procedūra nesunkiai pacientų toleruojama ir pooperacinis periodas būna neskausmingas.

Kada dantį reikia rauti?

Beviltiškai sugedęs dantis nėra vienintelė priežastis jį išrauti. Dažnai reikia rauti:
1. Protinius dantis. Kartais raunami visiškai sveiki dantys.
2. Ortodontinio gydymo tikslu.
3. Periodontito (parodontozės) pažeistus dantis.
4. Per ilgai užsilikusius peininius dantis.
5. Po gydymo komplikacijų.

Dantų protezavimas-danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, metodas kramtymo funkcijos efektyvumui atstatyti, garantuojantis Jums geresnę gyvenimo kokybę bei didesnę socialinę integraciją, galimybę nevaržomai bendrauti su žmonėmis. Dantys taip pat protezuojami esant patologiniam dantų nusidėvėjimui, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo, danties formai ir kontaktams atstatyti.

1. Metalo keramika

Šių vainikėlių šerdį sudaro metalo lydinių karkasas,  kurio paviršius padengiamas keliais sluoksniais keramikos, atitinkančiais Jūsų dantų spalvą. Tačiau šie protezai yra nepralaidūs šviesai, todėl visiškos danties estetikos atkurti neįmanoma, tokiu atveju mes siūlome bemetalės keramikos protezus.

2. Bemetalė keramika

Ši restauracijų rūšis yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo estetiškai ir natūraliai.Ši restauracijų rūšis rekomenduojama priekinių dantų srityje.

3. Cirkonio keramika

Cirkonio keramika – tai itin estetiški ir labai tvirti protezai. Jų karkasas yra pagamintas iš cirkonio oksido, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Karkasas lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos. Cirkonio keramikos protezas lyginant su bemetalės keramikos protezu yra tvirtesnis už bemetalės keramikos restauracijas, o lyginant su metalo keramika – vietoj tamsaus metalinio karkaso yra naudojamas baltos spalvos tvirtas cirkonio oksido karkasas. Jis pasižymi šviesos pralaidumo savybe. Taigi cirkonio keramikai būdinga gera estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Cirkonio keramika rekomenduojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų ir pavienių bei didelių dantų defektų atstatymui.

4. Aliuminio oksido keramika

5. Mikroprotezavimas

Mikroprotezavimas:

  • porceliano laminates,
  • įklotai, užklotai.

Visos restauracijos gaminamos iš IPS E Max Press keramikos, kuri yra ypatingai tvirta ir estetiška.

Ši naujos kartos keramika artima natūralaus danties kristalinei struktūrai dėl savo sudėtyje esančių nano fluorapatito kristalų.

Mikroprotezavimo privalumai:

  1. Maksimaliai išsaugomi danties kietieji audiniai.
  2. Restauracija estetiška(spalva ir blizgesys nepakinta per laika).
  3. Didelis restauracijos tikslumas, atsparumas lūžiams, lyginant su kitomis keramikos rūšimis.
  4. Reikalingi tik du vizitai.

6. Protezavimas ant implantų

Dantų implantai funkcionuoja kaip dantų šaknys. Atlikus dantų implantaciją, po 3–4 mėnesių pradedamas protezavimo procesas. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti:

  • metalinė (krūminių dantų grupei protezuoti);
  • cirkonio oksido estetinė atrama (priekinių dantų grupei protezuoti).

Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika. Cirkonio oksido keraminė atrama yra pranašesnė – ji daug geriau ir gražiau integruojasi į burnos audinius.

Protezai ant implantų gali būti ne tik cementuojami, bet ir prisukami, kad, esant reikalui, pvz. nuskilus po ilgo laiko keramikai ar kitokiems pataisų poreikiams, gydytojas be vargo galėtų protezą nusukti ir nusiųsti dantų technikui pataisyti, ko neįmanoma padaryti su cementuojamu protezu. Visi pliusai ir minusai įvairių konstrukcijų aptariami individualiai.

7. Išimami protezai-plokštelės

Jie taikomi tuomet, kai žmogus yra netekęs dalies arba visų dantų ir nėra galimybių padaryti neišimamo protezo t.y. likę dantys per silpni, arba pacientas neturi finansinių galimybių atlikti brangesnio gydymo.

8. Lanko atraminiai protezai

Šie protezai gaminami liejimo būdu, turi specialią konstrukciją. Protezas yra išimamas, o likę dantys sveiki, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Protezas ant dantų fiksuojamas lietais kabliukais arba intra/ekstra-vainikiniais užraktais. Adaptacinis periodas trumpesnis nei nešiojant plokšteles, pacientas jaučiasi komfortabiliau kramtant bei kalbant. Užraktų dėka protezas stabiliau laikosi burnoje, o lietų apkabėlių  ant atraminių dantų nesimato. Šie protezai gaminami tada, kai netenkama daugelio dantų ir neįmanoma protezuoti net tiltiniais protezais.

Danties implantas – tai dirbtina šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į Jūsų žandikaulį ir, jai prigijus, uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą. Nešiodami dantų implantus Jūs atrodote ir jaučiatės taip, kaip su savo nuosavais dantimis.

Pirmasis implantas pasaulyje buvo implantuotas apatiniame žandikaulyje 1965 prof. Branemark (Švedija). Tai jau nebėra naujovė, o sparčiai tobulėjantis dantų atstatymo metodas ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Mūsų kasdienė praktika darosi vis labiau neįsivaizduojama be dantų implantacijos.

Šiandien mums rinka siūlo daugybę sistemų ir dažnai pacientams tampa neaišku, kodėl taip skiriasi kainos ir kokią iš siūlomų sistemų geriausia pasirinkti. Implantologijoje, kaip ir kiekvienoje srityje, yra išskiriami lyderiai, kurie turi garsų vardą ir, tikėtina, gerą produktą. Žinoma, garsus vardas dažniausiai susijęs su didesne kaina.

JG KLINIKOS specialistai dirba su „Nobel Biocare“ sistema – pasaulyje pripažintais lyderiais, todėl gali užtikrinti Jums ne tik kokybišką darbą, bet ir maksimalų komfortą, greitą, neskausmingą ir nesudėtingą procedūrą bei 10 metų garantiją.

Kam skirti dantų implantai?

  • Dantų implantais galime atstatyti, vieną, kelis ar net visus trūkstamus dantis.
  • Tai puiki galimybė sugrąžinti dantis žmonėms, kurie prarado juos dėl traumas, periodontito ar kt. priežasties.
  • Dantų implantai įgalina Jus išsaugoti sveikus nuosavus dantis, nenaudojant jų tiltiniam protezui fiksuoti.
  • Jums nebereikia jaudintis dėl išimamo protezo nestabilumo ir ukeliamo diskomforto.

Implantacijos procedūra

Šiuolaikinės technologijos ir kompiuterizuotas gydymo planavimas pavertė procedūrą visiškai nesudėtinga.

Dantų implantacija yra visiškai neskausminga. Implantacijos metu naudojamas vietinis nuskausminimas yra toks pat, kaip įprastinio dantų gydymo metu.

Mūsų klinikoje naudojamas vienmomentės implantacijos metodas: dantis išraunamas (1), suformuojama ertmė dantų impantui (2) ir įsukamas implantas (3).

Didžiausias patogumas pacientui yra tas, kad laikini arba nuolatiniai dantų protezai gali būti pritvirtinami jau implantacijos metu (1). Tačiau, tam tikromis situacijomis, gali būti užsukama gijimo galvutė (2) arba implantas užsiuvamas ir paliekamas gyti (3).

Taigi ilgas paruošiamasis gydymas, skausmingos chirurginės procedūros, ilgi ir sudėtingi gijimo periodai – jau praeitis!

Implantavimas „All on 4“

Jeigu Jus vargina silpnai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir gomurį žeidžiantys nuimami burnos protezai, norite išvengti galimų sveikatos sutrikimų ir mėgautis savo mėgstamu maistu, siūlome Jums ant keturių dantų implantų tvirtinamą dantų tiltą, kitaip vadinamą nuolatiniu dantų protezu.

„All on 4“ – tai patikimas ir seniai žinomas, daugeliu mokslinių tyrymų pagrįstas bedančių gydymo būdas. Vienam žandikauliui atstatyti pakanka vos keturių implantų. Vieno vizito metu Jums įsriegiami keturi implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, tvirti ir pilnai kramtantys pastovūs ar laikini dantys.

Tuoj po implantacijos Jūs galite atsikąsti obuolio, ko negalėjote padaryti su savo senais išimamais protezais.

„All on 4“ – gali būti derinama su momentine implantacija, kuomet implantai įsriegiami į ištraukto danties vietą. Tai labai komfortiška, kai burnoje likę nebepatikimi dantys.

„All on 4“ – leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo operacijų, panaudojamos tos žandikaulio vietos, kur praktiškai visada užtenka kaulo. Chirurginė intervencija minimali, todėl Jums netinsta, neskauda, nekraujuoja.

„All on 4“ – Jūsų šypsenai padės švytėti.

Radiologinis ištyrimas naudojamas siekiant tiksliai nustatyti diagnozę, sudaryti tinkamiausią konkrečiam atvejui gydymo planą, kontroliuoti gydymo eigą, numatyti jo prognozę, rekomenduoti tinkamiausias burnos susirgimų profilaktikos priemones. Kartais gydytojui pakanka kruopščios paciento apžiūros, tačiau sudėtingesniais atvejais prireikia papildomų tyrimo metodų.

Šis tyrimas atliekamas, kai reikia nustatyti dantų, dantų šaknų, juos supančių audinių (periodonto) būklę, įvertinti gydymo kokybę. Kartais būtina atlikti kelias radiogramas. Naudojant radioviziografą, vaizdą gauname kompiuterio ekrane, svarbu, kad naudojama technika pacientui duoda  apšvitą 90% mažesnę nei anksčiau naudoti neskaitmeniniai radiografai, todėl galime būti ramūs dėl savo pacientų bei darbuotojų saugumo procedūros metu.

Dantų balinimas

Viena iš populiariausių grožio procedūrų odontologijos srityje – yra dantų balinimas.
Pirmosios dantų balinimo procedūros buvo atliekamos daugiau nei prieš šimtą metų,
balinimo metu buvo naudojamas vandenilio peroksidas. Vandenilio peroksidas naudojamas
ir dabar, tačiau pagrindiniai pokyčiai įvyko dantų balinimui naudojamų technologijų srityje.
Nors visi pripažįstame, kad balti ir sveiki dantys yra labai svarbi žmogaus įvaizdžio dalis, tačiau šio tikslo siekiame skirtingai. Vieni žmonės norėdami turėti gražius ir baltus dantis, juos nuosekliai puoselėja patys, tuo tarpu kiti renkasi lengvesnį kelią – dantų balinimą. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad ši procedūra turi būti atliekama laikantis nurodytų taisyklių ir prieš tai pasikonsultavus su specialistu.
Dantų balinimo būdai:
• Balinimas Lazeriu
• Ofisinis balinimas (kabinete)
• Balinimas Kapomis (namuose);
• Pavienių dantų endo (vidinis) balinimas

Svarbi informacija prieš balinimą

Negalima balinti dantų, kurie nulūžę, su stipriai pažeistu ar su nusidėvėjusiu emaliu esant dantenų uždegimui, periodontitui. Balinimo procedūra nerekomenduojama daryti asmenims iki 18 metų, nėščiosioms, maitinančioms moterims.

Svarbu žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, po balinimo procedūros gali prireikti juos keisti ar koreguoti. Dantų spalvos pokyčius lemia daug veiksnių, pagrindiniai: dažantis produktai (kava, arbata, raudonas vynas, tabako), amžiniai dantų pokyčiai, įvairios dantų traumas, fluoro perteklius, medikamentų vartojimas ir kt.

Siekiant geresnio rezultato prieš ir po balinimo labai svarbi reguliari profesionali burnos higiena. Tam tikrais atvejais, balinant dantis, procedūrą gali tekti pakartoti keletą kartų.

BALINIMAS LAZERIU
Nuo šiol mūsų klinikoje išsibalinti dantis galite moderniausiu lazeriu. Tai naujausias ir pažangiausias Biolase kompanijos lazeris, šiuo metu esantis rinkoje. Ši kompanija jau 20 metų yra pirmaujanti lazerių gamintoja pasaulyje. Studijos įrodė, kad lazeriu galima nubalinti visus dantis, taikant ofisinį dantų balinimą vidutiniškai 4-6 atspalviais ir tik per 20 minučių, greičiau nei kitomis ofisinėmis dantų balinimo sistemomis. Ir tik su originaliu dantų balinimo geliu, galima pasiekti norimą balinimo efektą, tuo pačiu apsaugant gilesnius danties audinius nuo stpraus lazerio spindulio.
Tai saugi, greita, neskausminga ir efektyvi procedūra užtrunkanti vos 20 minučių. Balinimas lazeriu yra pranašesnis už visas kitas balinimo priemones, nes nesukelia dantų jautrumo, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, poveikis efektyvesnis, balinimo medžiagos nepatenka į organizmą. Taip maksimaliai sumažinama tikimybė pakenkti dantų audiniams, nes procedūros metu medžiaga nekontaktuoja su aplinkiniais audiniais. Moksliniais tyrimais pagrįsta jog balinant dantis šiuo metodu, nematoma danties emalio pakitimų net elektroniniu mikroskopu.
Prieš balinant dantis atliekama profesionali burnos higienos procedūra, o pacientui paaiškinami visi dantų balinimo privalumai ir trūkumai bei kokio režimo reikės laikytis po procedūros.
Pradinis rezultatas matomas iš karto, o galutinis – po 24 valandų, nes balinančios medžiagos veikia dar kurį laiką po procedūros. Savaitę ar ilgiau patariame nevalgyti ir negerti jokių dažančių produktų – kavos, arbatos, raudono vyno, ir kitų. Taip yra todėl, kad iškarto po balinimo dantų paviršius yra imlesnis įvairioms dažančioms medžiagoms.
Reikėtų nepamiršti, kad:
• Plombos, vainikėliai, laminatės nebąla. Todėl po dantų balinimo gali tekti pakeisti ir senas priekinių dantų plombas bei vainikėlius.
• Negyvi dantys nebąla. Jų balinimui yra taikomas vidinis balinimas, kai dantis balinamas iš vidaus, o ne iš išorės.
• Balinimas nerekomenduojamas esant labai intensyviam dantų kariesui arba itin jautriems dantims, nešiojant breketus, sergant periodontitu.
Dantų balinimo efektas visada būna individualus. Tai priklauso nuo danties stuktūros, emalio storio, pigmento rūšies.
Kabinete galima balinti ir pavienius negyvus dėl endodontinio gydymo spalvą pakeitusius dantis. Šiuo atveju patamsėjęs dantis preparuojamas ir į ertmę įdedama balinamosios medžiagos. Dantis atbąla net vieno apsilankymo metu.

Procedūros aprašymai
1. Naudojant VITA spalvų skalę, nustatoma dantų spalva.
2. Uždedama dantenų apsauga.
3. Dantys padengiami specialiu geliu ir aktyvuojama lazerio šviesa 30 s., kartojant kas 30 sekundžių. Bendras lazerio šviesos poveikio laikas į dantį yra nuo vienos iki dviejų minučių (šviesesniems dantų atspalviams užtenka 1 minutės).
4. Po antros lazerio šviesos aktyvacijos gelis 10min. paliekamas ant danties paviršiaus.
5. Gelis nuplaunamas, nuimama dantenų apsauga.
6. Venkite tamsaus dažančio maisto ir gėrimų 48 valandas po procedūros.
KABINETINIS BALINIMAS: OFISINĖ SISTEMA
Balinimas odontologinėje klinikoje. Atliekant dantų balinimą odontologiniame kabinete, naudojamas specialios lempos. Šiais aparatais aktyvinama didesnės koncentracijos balinamoji medžiaga, kad efektas būtų greitesnis ir geresnis. Prieš procedūrą dantenos visada padengiamos specialia, jas saugančia medžiaga. Nors spec. lempom dantų šviesinimas yra greitas ir saugus, po procedūros labai dažnai žmonės skundžiasi ypač jautriais dantimis. Ofisiniu būdu balinant naudojamos specialios apsaugos, kuriomis padengiamos dantenos, atviros dentino vietos ar smulkūs emalio pažeidimai. Taip išvengiama dantenų nudeginimo, mažesnis dantų jautrumas ir gaunamas geriausias rezultatas per ypač trumpą laiką. Pirmąsias 1-2 dienas po procedūros rekomenduojama vengti dažančių maisto ir vieną parą galimas dantų jautrumas.

Balinimas namuose: geliniais pieštukais ir juostelėmis
Dantų balinimo pieštukuose yra gelis, į kurio sudėtį įeina karbamido peroksidas. Jis tepamas ant dantų paviršių du kartus per dieną ir naudojamas apie 14 dienų. Dantų balinimo juostelėse yra vandenilio peroksido gelio. Jos yra plonos, skaidrios ir dedamos ant dantų paviršių du kartus per dieną po 30 min. Balinimo procedūra trunka apie 14 dienų. Šie metodai saugūs ir pakankamai efektyvūs.

DANTŲ BALINIMAS KAPOMIS NAMUOSE
Tai procesas, kurio metu nyksta emalio ir dentino patamsėjimai. Balinanti pasta dedama į specialią kapą, kuri dėvima ir miego metu. Pirmo vizito metu gydytojas nuima dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos individualios dantų balinimo kapos.

bleaching-tray-300x218

Kapa – tai permatoma celiulioidinė individualiai pagaminta matrica, kuri glaudžiai apgaubia kiekvieną dantį. Pacientas kiekvieną vakarą į ją prideda balinančios medžiagos, kurios sudėtyje yra vandenilio peroksido, užmauna kapą ant dantų lanko ir su ja išbūna visą naktį. Namų balinimo metodas geras dėl to, kad pacientas kas tris – keturias savaites gali savarankiškai pakartoti balinimo procedūrą. Optimalus efektas pasiekiamas tada, kai klientas procedūrą kartoja dešimt naktų.
Dantų balinimo metu gali padidėti dantų jautrumas, tokiu atvėju rekomenduojama dantys balinami kas antrą dieną arba naudoti jautrumą mažinčią dantų pastą.
Pavienių dantų balinimas (negyvu dantų balinimas)

Pasitaiko atvejų, kai negyvybingi, endodontiškai gydyti dantys pakeičia spalvą. Jie įprastiniams dantų balinimo būdams yra atsparūs, todėl gali būti balinami iš vidaus, įvedant balinamąją medžiagą į specialiai paruoštą ertmę dantyje (dažnausiai naudojamas 10 % karbamido peroksidas). Balinamoji medžiaga laikoma ir keičiama individualiai, kol bus pasiektas norimas rezultatas.

SVARBU!
Kiekvieno paciento rezultatas po balinimo yra individualus. Rezultatą lemia daug faktorių, pagrindiniai: danties struktūra, emalio storis, įgimtas atspalvis, amžius, asmeniniai įpročiai ir kt. Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie esamų dantų. Esamas restauracijos gali tekti keisti ar koreguoti. Pacientams, kurių dantys nulūžę ar su stipriai pažeistu emaliu, balinimo procedūros taikyti negalima.

Prieš dantų balinimą rekomenduojama atvykti gyd.odontologo konsultacijai ir būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
Veiksniai, turintys įtakos dantų spalvos pokyčiams
• Genetika (paveldimumas).
• Amžius (keičiasi danties struktūra – dentino storis didėja, jo spalva tampa geltonesnė, tuo tarpu emalis plonėja ir tampa labiau permatomas).
• Maistas ir gėrimai (kava, arbata, raudonas vynas, „Coca Cola“).
• Žalingi įpročiai (rūkymas, kramtomasis tabakas).
• Ligos ir jų gydymas (pvz., spindulinis gydymas, chemoterapija).
Antibiotikai ir kiti medikamentai (pvz., tetraciklinas, antihistamininiai vaistai, antidepresantai, geležies turintys medikamentai).
• Prasta burnos higiena.

Dantų papuošalai

Dantų papuošalų priklijavimas – visiškai nekenksminga procedūra, dantų emalis nepažeidžiamas, nes dantis nepreparuojamas (negręžiamas). Papuošalas gali būti fiksuojamas ant pigmentinės dėmės, polimerizuotos plombos ir t.t.

Pagražinti danties išvaizdą, ši visiškai beskausmė procedūra užtrunka maždaug 10 – 20 min. Dantų papuošalų paviršius gerai poliruotas, netrukdo lūpų judesiams. Jeigu ateityje Jūs norėtumėte dantų papuošalą nuimti, tai galėsite padaryti greitai ir neskausmingai, nepažeidžiant danties paviršiaus.

Dantų papuošalų priežiūra – reguliarus dantų valymas, specialios priežiūros nereikalauja.

Atliekamos procedūros:

  • Dantų ėduonies profilaktika fluoro preparatais;
  • Dantų apnašų valymas;
  • Dantų akmenų virš dantenų ir po dantenomis valymas;
  • Dantų poliravimas;
  • Dantų vagelių hermetizacija silantais;
  • Individualios burnos higienos mokymas;
  • Burnos priežiūros priemonių individualus parinkimas.

Mūsų klinikoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu ir naujausiu metodu „Air Flow“.
Jei pageidaujate, valomi dantys prieš procedūrą gali būti nuskausminami. Procedūros metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais.

Kietasis ir minkštasis apnašas bei tabako, raudonojo vyno, arbatos, kavos ar kitų dažančių medžiagų apnašas nuvalomas naujausiu metodu „Air Flow“ sistema. Tai puikus, neskausmingas šiuolaikiškas dantų apnašų šalinimo metodas. „Air Flow“ sistema tai – stipri oro, vandens ir medicininės sodos perlų srovė greitai nuvalanti susikaupusiais dantų apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose. Po jos dantys tampa puse tono baltesni, jų paviršius tampa švelnus ir lygus. Tokie paviršiai būna atsparesni pakartotiniam apnašų ir akmenų kaupimuisi.

Silantai – dantų vageles hermetizuojančios medžiagos

Vartojamos nuolatinių dantų ėduonies profilaktikai. Tai atrodo kaip tirštas, bet labai takus skystis, užliejantis gilias vageles ir sudarantis mechaninį barjerą tarp dantų emalio ir žalojančio mikrobinio dantų apnašo bei burnoje susidarančių rūgščių.

Neseniai išdygusio nuolatinio danties dantų vagelės ir duobelės – tai rizikos sritys (pagrindinės apnašų susikaupimo vietos), kuriose užsilaiko maisto, jos savaime nesivalo. Tai aštuonis kartus labiau dantų ėduonies pažeidžiamos vietos nei lygus emalio paviršius. O jei vagelės gilios, jos neišsivalo ir dantų šepetėliu; sudėtingai „išvagotą“ nuolatinio krūminio danties kramtomąjį paviršių net suaugusiems nelengva išvalyti, o vaikams dažnai tai – neįveikiama užduotis, ypač, jei mėgstama dažnai gardžiuotis saldumynais ar traškučiais bei saldžiais putojančiais gėrimais. Be to, dygstančių nuolatinių dantų vagelės ne visiškai mineralizuotos, todėl labiau pažeidžiamos rūgščių ir ėduonies.

Silantai apsaugo vageles nuo žalingų faktorių (mikroorganizmų bei jų gaminamų rūgščių), o, jeigu silantuose yra fluoro, tai papildomai skatinama emalio mineralizacija. Valant dantų šepetėliu ir pasta, tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurie padeda vaikams išsivalyti dantis, lengviau sekasi nuvalyti lygesnius skruostinius ar liežuvinius (gomurinius) dantų paviršius.

Silantai, hermetizuodami danties vageles keliolika mėnesių, apsaugo dantis nuo ėduonies patį kritiškausią laikotarpį, per kurį labiau įgundama prižiūrėti burną, taisyklingai valyti dantis bei tinkamai maitintis. Dengimas silantais – tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra. Nuolatiniai krūminiai dantys silantais dengiami vaikams nuo 5 iki 14 metu.

Burnos higienos mokymas

Burnos higienos mokymas turi tęstis visą gyvenimą – vos išdygus pirmajam dantukui iki gilios senatvės. Labai svarbu vaikus nuo pat mažų dienų mokyti tinkamos asmens burnos ertmės higienos įpročių bei įgūdžių, o tam didelę įtaką turi tėvai, tinkamas jų pavyzdys.

Geros burnos higienos požymiai:

  • Jūsų dantys yra švarūs, nėra maisto likučių;
  • Dantenos rožinės spalvos, neskausmingos, nekraujuoja valant šepetėliu ir dantų siūlu;
  • Nekamuoja blogas kvapas iš burnos.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai išmokys Jus ir Jūsų vaikučius kaip teisingai valytis dantis bei parinks tinkamas burnos priežiūros priemones.

Tėveliai dažnai klausinėja kaip prižiūrėti savo vaikučių dantis. Kada pradėti dantukus valyti? Kokia datų pastą geriau naudoti? Kada pirmą kartą atvesti pas vaikų odontologą? Žinodami atsakymus į šiuos klausimus, Jūs padėsite išlaikyti savo vaikų dantis sveikus.

Pradėti įdiegti burnos higienos įgūdžius Jūs turite vos išdygus pirmajam dantukui. Pradžioje galite naudoti sudrėkintą medžiagos skiautelę pirmajam dantukui nuvalyti. Kai vaikutis paauga, pradėkite naudoti minkštą vaikišką dantų šepetėlį.

Pastos parinkimas vaikučiui taip pat yra labai svarbus faktorius,  kadangi naudojant įprasta pastą yra pavojus kad vaikutis gaus per daug fluoro. Turėkite omenyje, jog daugelyje vaikų dantų pastų yra fluoro, todėl dantų pastos gausus prarijimas yra vaikučiui žalingas.

Jei naudojate fluoro turinčią dantų pastą, dėkite mažą žirnio dydžio gabalėlį pastos ant dantų šepetėlio, kad galėtumėte sumažinti per didelį fluoro patekimą į organizmą ir nuo mažų dienų mokykite vaikutį išspjauti.

Kaip alternatyvą fluoro turinčioms pastoms galite naudoti pastas be fluoro, kol vaikutis išmoks dantų pastą išspjauti.

Pirmasis apsilankymas pas odontologą turėtų įvykti iki vaikučio trečiojo gimtadienio. Jei pastebėjote, jog vaikučio dantukai sugedę ar jis turi įpročių tokių kaip: užmigimas su buteliuku, nykščio čiulpimas ar dėmės ant dantų,tada apsilankyti reikia ankščiau(apie pirmuosius gimimo metus).

Kaip apsaugoti ką tik išdygusius nuolatinius dantukus?

Apie 6-tuosius gyvenimo metus prasikala pirmieji nuolatiniai dantys. Labai svarbu “nepražiopsoti“ pirmųjų nuolatinių krūminių dantų ir juos pradėti valyti tuoj pat jiems prasikalus. Pilnai išdygus šiems dantukams juos rekomenduojama padengti silantais – tai spec. medžiaga, įliejama į dantų vagelės,kuri užpildo įdubimus, neleidžia užsilaikyti maistui ir apnašui ir išskiria fluorą, taip sutvirtindama dantį.

Ankstyvas vizitas pas vaikų odontologą užtikrins, jog vaikas išmoks tinkamai valyti dantis. Subalansuota mityba, tinkama dantų priežiūra ir naktinių užkandžių atsisakymas padės Jūsų vaikučiui išlaikyti dantis sveikus ir blizgančius.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai:

  • moko vaikus taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantis.
  • plombuoja pieninius ir nuolatinius dantis.
  • gydo dantų kanalus.
  • atlieka pirmųjų krūminių dantų padengimą silintais, išskiriančiais fluorą ir apsaugantį dantis nuo pažeidimo.
  • atlieka chirurginį gydymą.

 

Galite įsigyti dovanų kuponą