Kodėl svarbu tiesinti dantis?

Ką daryti, jei tenka šalinti dantį?

Mažiausiai ką galime patarti – nenusiminti, mat rovimo procedūra JG KLINIKOJE neskausminga, nes šaliname su vietine nejautra, o sudėtingesniais atvejais taikome bendrą nuskausminimą, arba sedaciją.

Dėl danties rovimo galite būti ramūs – dantis šalina labai atsakingi, savo darbą itin gerai išmanantys specialistai.

Paprastas, arba nesudėtingas, danties rovimas

Nesudėtingas danties rovimas – šalinimas sugedusių dantų, kurių jau neįmanoma sugydyti prie geriausių norų, arba beveik bedančiame žandikaulyje likusių pavienių dantų, trukdančių atkurti viso žandikaulio dantis pasirinktu implantavimo būdu. Tokie pavieniai dantys dažniausiai nėra nei sveiki, nei taisyklingai įsitvirtinę į žandikaulį – jie yra susilpninti iš kaimyninių prarastų dantų perimto kramtymo krūvio.

Paprastas danties rovimas gali užtrukti 10–20 minučių. Dėl vietinės nejautros procedūros metu pacientas visai nejaučia skausmo.

Vos išrovus dantį jau galima iš karto sriegti danties implantą (jei dantis ne protinis). Tai momentinis danties implantavimas – kai vieno apsilankymo metu sutaupoma laiko, tuo pačiu metu sugyja ir išrauto, ir implantuoto danties vieta.

Retinuoto danties rovimas

Retinuotu vadinamas pilnai neišdygęs dantis. Pažeisti retinuoti dantys šalinami tik chirurginiu būdu. Operacija gali užtrukti nuo pusvalandžio ir ilgiau.

Šie protiniai dantys neišdygs niekada, o dygdami pažeis kaimyninius krūminius dantis

Raunant retinuotus dantis, naudojama vietinė nejautra, sudėtingesniais atvejais galime pasiūlyti pilną sedaciją. Retinuoto danties operacija yra sudėtinga, ir ją atlikti gali tik specialią kvalifikaciją turintis burnos chirurgas. JG KLINIKA toks chirurgas dirba.

Protinių ir krūminių dantų rovimas

Protiniai dantys greičiau linkę gesti, nes jie sunkiau pasiekiami ir prasčiau išvalomi. Ypač sudėtinga, praktiškai neįmanoma, palaikyti švarą virš pilnai neišdygusio protinio danties dalies, kurią kartais  dengia dantenų „kepurė“. Tuomet belieka tokį dantį išrauti, nes virš jo esančią dantenos vieta yra skausminga tiek sukandimo, tiek maisto kramtymo metu.

Kai protiniai dantys auga kreivai ir sukelia grėsmę kitiems dantims, juos būtina šalinti

Kaip ir retinuoto danties atveju, ir protinių, ir krūminių dantų rovimo procedūra yra sudėtingesnė už įprastą danties rovimą ir, priklausomai nuo konkrečios situacijos, užtrukti gali apie pusvalandį. Dantų rovimui labai svarbi raunančiojo specialisto patirtis, o ypač – jei raunamo danties šaknys susipynusios su kaimyninių dantų šaknimis. Tuomet svarbu nepažeisti nei tų kitų dantų šaknų, nei žandikaulio kaulo. Protinius bei krūminius dantis JG KLINIKA rauna reikiamą kvalifikaciją turintis patyręs odontologas burnos chirurgas.

Pieninių vaikų dantukų šalinimas

Be abejo, JG KLINIKOJE laukiami ir mažieji pacientai. Jei pirmieji priekiniai vaiko dantukai ėmė klibėti, vertėtų apsilankyti pas vaikų odontologą. Odontologas įvertina, ar dantukui dar neiškritus, nepradeda per anksti dygti kitas.

Vaikų dantukų rovimas, arba traukimas, yra paprastesnis, tačiau visuomet svarbu, kad tai atliktų būtent vaikų dantų specialistai.

Kilus dantų problemų, JG KLINIKA padeda išlaikyti gerą Jūsų ir Jūsų vaikų dantų sveikatą.